Türkiye Cumhuriyeti

T.C. Karlsruhe Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Randevu Sistemi Hakkinda Önemli Duyuru , 07.09.2016

DUYURU

Vatandaşlarımıza sunulan hizmet kalitesinin daha da artırılması ve Başkonsolosluğumuzdaki bekleme sürelerinin en aza indirilmesi amacıyla 6 Haziran 2016 tarihinden itibaren tüm konsolosluk hizmetlerinin randevulu sistemle çalışmaya başladığı evvelce duyurulmuştu.

 

Sözkonusu randevulu sistem 6 Haziran 2016 tarihinden itibaren üç aylık bir geçiş süresi içerisinde uygulamaya konulmuş olup, 19 Eylül 2016 tarihinden itibaren vatandaşlarımızın her bir konsolosluk işlemi için randevu alarak Başkonsolosluğumuza gelmeleri gerekmektedir. (Randevu almayan vatandaşlarımızın konsolosluk işlemleri gerçekleştirilemeyecektir. )

 

Başkonsolosluğumuza konsolosluk işlemleri için başvurmak isteyen vatandaşlarımızın ve diğer müracaatçıların
sadece internet üzerinden
www.konsolosluk.gov.tr adresinin “randevu” modülünden (https://www.konsolosluk.gov.tr/eKonsolosluk/Sayfalar/Randevu/) çalışma günleri içinde (hafta sonu ve resmi tatil günleri hariç) ve 09:00–14:00 saatleri arasında istedikleri gün ve saat için randevu almaları gerekmektedir.

 

Randevulu sistemin verimli ve etkin bir şekilde uygulanabilmesi için tüm vatandaşlarımızın  randevu almaları konusunda azami özen göstermeleri saygıyla duyurulur.

 

En iyi dileklerimizle,

Karlsruhe Başkonsolosluğu