Kutlu Doğum Haftası Etkinliği – Rastatt

Serhat Aksen 28.04.2013

Emniyet Müdürü Sayın Klaus Dieter Strauss,
Birinci Polis Başkomiseri Sayın Axel Schmezle,
Sayın Dr. Ulvi Ata,
Kıymetli Vatandaşlarımız,
Almanya – Türk Toplumunun Değerli Üyeleri
Sayın Basın Mensupları,
Hanımefendiler-Beyefendiler,

Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çerçevesinde, Rastatt bölgesinde düzenlenen bu güzel organizasyonda sizlerle bir arada olmaktan memnuniyet duyuyorum.

Öncelikle, bugün bizlerle olan emniyet yetkililerine teşekkür ediyorum. Polislik, onurlu ve kutsal bir meslek. BW eyaletinde emniyet makamlarının göçmen kökenli polis sayısını artırmak istediğini biliyoruz. Gençlerimizi bu yönde bilgilendiriyor ve teşvik ediyoruz. Polislik mesleğine ilgi duyan gençlerimiz emniyet yetkililerinden ve Başkonsolosluğumuzdan her zaman bilgi alabilirler. Yerel yöneticilerin, toplumsal faaliyetlere ilgisini memnuniyet ve takdirle karşılıyoruz.

Nisan ayı etkinlikler açısından zengin bir dönem. Bu ay içinde hem Kutlu Doğum etkinlikleri, hem 23 Nisan faaliyetleri gerçekleşiyor. Ben de bugün önce Mannheim’daki 23 Nisan etkinliğine katıldım ve oradan Rastatt’a geldim.

Kıymetli Misafirler,

Kutlu Doğum Haftası, Yüce Peygamberimizin örnek kişiliğini daha iyi anlama ve anlatma, tüm insanlığın huzur ve mutluluğu için yaptığı çağrıyı güncelleştirerek hayatımıza yansıtmak için bir vesiledir.

Bildiğiniz gibi her yıl Kutlu Doğum Haftası için bir tema belirlenmekte. Bu yılın teması da "Hz. Peygamber ve İnsan Onuru".

İnsan, yaratılmışların en saygını kabul edilir. İnsanı onurlu kılan da şüphesiz davranışları ve yaşam biçimidir. Onurlu bir yaşamın temelinde saygı yatar. Din, dil, ırk, köken, cinsiyet ayrımı gözetmeksizin, insana insan olduğu içlin saygı göstermek herkesin vazifesidir.

Sevgi, dostluk, kardeşlik, barış, adalet, özgürlük, hakka ve hukuka saygı gibi değerler yaşamımızda yol göstericimiz olmalıdır. Onurlu bir yaşam herkesin hakkıdır, insan onuruna saygı da hepimizin görevidir.

Bu duygu ve düşüncelerle, Kutlu Doğum Haftasının hayırlara vesile olmasını diliyor, programın hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyor ve hepinizi gönülden selamlıyorum.Atatürk

Pazartesi - Cuma

8.30 - 16.30

(Konsolosluk işlemleri: 09:00-14:00)

Tebligat alımı ile kimlik kartı ve pasaport teslimatı dışındaki işlemler randevu ile gerçekleştirilmektedir.

Hukuk Danışmanımız Pazartesi günleri 09:30-12:30 saatleri arasında hizmet vermektedir.

25.12.2020 Resmi Tatil - Noel 1. Gün
1.1.2021 Resmi Tatil - Yılbaşı
6.1.2021 Dini Tatil - 3 Kutsal Kral
2.4.2021 Dini Tatil - Paskalya Arifesi
5.4.2021 Dini Tatil - Paskalya
13.5.2021 Dini Tatil - Hz. İsa’nın Göğe Yükselişi
24.5.2021 Dini Tatil - Küçük Paskalya
3.6.2021 Dini Tatil - Yortu Bayramı
20.7.2021 Dini Tatil - Kurban Bayramı
29.10.2021 Resmi Tatil - Cumhuriyet Bayramı
1.11.2021 Resmi Tatil - Azizler Yortusu