Türkiye Cumhuriyeti

T.C. Karlsruhe Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Duyuru - Meslek Eğitim Fuarı - Karlsruhe , 20.01.2015

DUYURU

MESLEK EĞİTİM FUARI - KARLSRUHE

 

24 Ocak 2015 Cumartesi günü, IHK "Industrie- und Handelskammer Karlsruhe" (Karlsruhe Ticaret ve Sanayi Odası), "Handwerkskammer Karlsruhe" Karlsruhe Zanaatkârlar Odası, "Agentur für Arbeit Karlsruhe" (Karlsruhe İş Ajansı) tarafından Meslek Eğitim Fuarı düzenlenecektir. Bir gün sürecek ve özellikle anne ve babalar ile meslek eğitimi çağındaki gençlere yönelik bilgilendirme amacı taşıyan fuarda, Baden bölgesinden,  aralarında Siemens, Volksbank, Polizei, Sparkasse, Finanzamt, AOK, EnBW ve Aldi gibi büyük firma ve kurumlar ile meslek eğitimi veren okul ve IHK’ların (Industrie und Handelskammer) yer aldığı 250’ye yakın kurumun bilgilendirme standları bulunacaktır.

           

Fuarda Başkonsolosluğumuz Çalışma Ataşeliği standı da yer alacaktır. Vatandaşlarımızı bilgilendirmek üzere, standımızda Çalışma Ataşesi Muhammet Kıran Sosyal Güvenlik Uzmanımız Osman Kaya hazır bulunacaktır.

 

Gençlerimizin iyi bir meslek sahibi olabilmeleri için meslekler ve firmalar hakkında bilgi edinmeleri önem taşımaktadır. Bu nedenle anne, babaların ve bilhassa gençlerimizin fuara katılarak, standları ziyaret etmeleri ve ilk elden bilgi edinmeleri yararlı olacaktır.

 

NOT: Meslek Fuarını ziyaret etmek isteyenler için Karlsruhe Tren Garından (Hauptbahnhof) DM Areneya ücretsiz otobüs seferleri düzenlenecektir.

 

Etkinlik adresi:        dm-arena Messe  Karlsruhe-

Tarih:                          24 Ocak 2015, Cumartesi

Saat:                           10.00 – 15.30

 

Vatandaşlarımıza saygıyla duyurulur.