Türkiye Cumhuriyeti

T.C. Karlsruhe Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Duyuru , 08.05.2013

 

Baden Devlet Tiyatrosu (Badisches Staatstheater) Uluslararası Tiyatro Festivali’nde görev alacak stajyerler arıyor.

 

 

Konu hakkında Baden Devlet Tiyatrosu’ndan alınan bilgiler aşağıda sunulmuştur:

 

 

- 20 Mayıs 2013 - 10 Haziran 2013 tarihleri arasında gerçekleşecek olan Alman-Fransız Tiyatro Festivali Prömiyerine stajyerler arıyoruz.

 

 

Festival prömiyeri:

Bahsekonu festival, Avrupa genelinde genç rejisörlere yönelik olup, ilk yapıtlarını bu çerçevede sunabilir, kariyerleri için yeni çevreler edinebilirler. Bu bağlamda seyirciye 4 günde 10 yenilikçi ve modern tiyatro deneyimi ve Avrupa’daki tiyatronun özellikleri ve farklılıkları göz önüne serilecek.

 

İş gücü ihtiyacı:

Stajyerlerin görev alanları şimdiden belirlenmiştir. Sanatçılarla ilgilenme, festivalle, katılımcı ve seyircilerle ilgili her alanda koordinasyon. Basın ve kamu ilişkileri alanında da görev mevcut. Staj, festival akışına ve organizasyonuna ilişkin ayrıntılı bilgi alma imkanları sunuyor. Staj sonucunda kendilerine belge verilecektir.

 

Şartlar:

Bahsekonu görev, iletişim becerisi, özgüven, atik zeka ve esneklik gerektiriyor. Siz göreve dahil oluyorsunuz, motive oluyorsunuz, planlı hareket ediyorsunuz, beklenmedik sorunların üstesinden geliyorsunuz ve çıkabilecek sorunları önceden fark edip çözüm buluyorsunuz. İngilizce bilginiz iyi veya çok iyi olmalı ve ayrıca aşağıda sunulan dillere hakim olanlar memnuniyetle karşılanacaktır: Türkçe, Macarca, Yunanca, Hollanda ve Sloven dilleri.

 

Detaylı bilgi alabileceğiniz ve başvurularınızı gönderebileceğiniz e-Mail adresi aşağıda sunulmuştur:

Eva Lämmerzahl:       eva.laemmerzahl@staatstheater.karlsruhe.de