Randevu Sistemi Hakkinda Önemli Duyuru / Güncelleme 14.09.2016

Karlsruhe Başkonsolosluğu 14.09.2016


KONSOLOSLUK İŞLEMLERİ İÇİN RANDEVU ALMA KILAVUZU



Başkonsolosluğumuzdaki bekleme sürelerinin en aza indirilmesini ve sunulan hizmetin kalitesinin daha da arttırılabilmesini teminen, Başkonsolosluğumuzda yerine getirilen tüm konsolosluk hizmetleri 19 Eylül 2016 tarihinden itibaren randevu sistemine geçilecektir.



Başkonsolosluğumuza konsolosluk işlemleri için başvurmak isteyen vatandaşlarımızın ve diğer müracaatçıların www.konsolosluk.gov.tr internet sayfasındaki ‘’randevu modülünden’’ çalışma günleri ve 9:00 – 14:00 saatleri arasında istedikleri gün ve saat için randevu almaları gerekmektedir.



Randevu sisteminin verimli çalışabilmesi için her başvuru sahibi adına ayrı ayrı randevu alınması önem taşımaktadır, tek bir randevu sistemiyle tüm aile bireylerinin işlemi maalesef yapılamayacaktır.



Randevu alabilmeniz için öncelikle açılan ilk ekranda görünen ‘’Lütfen Ülke Seçiniz’’ seçeneğinden ‘’ALMANYA’’, ‘’Lütfen Temsilcilik Seçiniz’’ seçeneğindense ‘’Karlsruhe Başkonsolosluğu’’ nu seçiniz.


Kırmızı arka plan üzerine beyaz olarak yazılmış ‘’Randevu Al’’ butonu tuşlanarak ilgili servis seçimi yapılır ve alt başlıklarında ilgili servisle alakalı yaptırılmak istenilen işlem türü seçilir.



Randevu alabilmeniz için T.C. kimlik numaranız nüfus cüzdanınızda yazılı olmalıdır ve 15 yaşından itibaren nüfus cüzdanlarının resimli olması gerekmektedir. Aksi taktirde nüfus cüzdanı yenileme işlemi içinde randevu almanız gerekmektedir.



Açılan sayfada size sorulan sorulara cevap vererek devam ediniz.



Geçerli bir e-posta adresi giriniz (…..@yahoo.com/.de, …@gmail.com veya …@hotmail.com gibi) ve ‘’Kaydet ve Devam’’ tuşuna tıklayınız. (Sistemde gmx veya web uzantılı e-posta adreslerinde sorun yaşanabildiğinden gmail veya hotmail hesapları tercih etmenizi tavsiye ederiz).



Açılan bu sayfada da sizden istenilen bilgileri eksiksiz ve doğru bir biçimde girerek ‘’Kaydet ve Devam Et’’ tuşuna tıklayınız.



Modüle kaydettiğiniz e-posta kutunuza ‘’Referans Numarası’’ gelecektir ve bu numarayı ilgili alana yazarak devam ediniz.



Açılan sayfa da size uygun olan saati seçip ‘’Devam’’ tuşuna basınız ve gerekli onaylamaları yaparak randevu işlemini sonlandırınız.



‘’Teşekkür ederiz. Randevunuz alınmıştır’’ yazısı çıktıktan sonra almış olduğunuz randevunuzu mümkünse yazıcıdan çıkartarak bilgilerinizi kontrol ediniz.



NOT: İşlem yaptırmak istediğiniz servisle ilgili gereken belgelere, seçim yaptığınız servis modülünde açılan bilgilendirme sayfasında da öğrenmeniz mümkündür.

PDF formatındaki görsel örneklerle hazırlanmış Randevu Alma Kılavuzuayrıca ekte sunulmaktadır.

Saygılarımızla duyurulur.

İlgili Dosyalar

KONSOLOSLUK İŞLEMLERİ İÇİN RANDEVU ALMA KILAVUZU.pdf

Atatürk

Pazartesi - Cuma

8.30 - 16.30

(Konsolosluk işlemleri: 09:00-14:00)

Tebligat alımı ile kimlik kartı ve pasaport teslimatı dışındaki işlemler randevu ile gerçekleştirilmektedir.

Hukuk Danışmanımız Pazartesi günleri 09:30-12:30 saatleri arasında hizmet vermektedir.

25.12.2020 Resmi Tatil - Noel 1. Gün
1.1.2021 Resmi Tatil - Yılbaşı
6.1.2021 Dini Tatil - 3 Kutsal Kral
2.4.2021 Dini Tatil - Paskalya Arifesi
5.4.2021 Dini Tatil - Paskalya
13.5.2021 Dini Tatil - Hz. İsa’nın Göğe Yükselişi
24.5.2021 Dini Tatil - Küçük Paskalya
3.6.2021 Dini Tatil - Yortu Bayramı
20.7.2021 Dini Tatil - Kurban Bayramı
29.10.2021 Resmi Tatil - Cumhuriyet Bayramı
1.11.2021 Resmi Tatil - Azizler Yortusu